Warsztaty dla dzieci

Mruczołek w Gazeta Cafe (niedziela 24 lutego, godz. 15)

„Mruczołek” to kolejne z cyklu warsztatów twórczych dla dzieci Gazeta Cafe, podczas których, z okazji Światowego Dnia Kotów, opowiemy o zwyczajach oraz zaskakujących talentach i właściwościach kocich. Poznamy także najsławniejsze koty na świecie i spróbujemy rozgryźć czym jest i jak działa Mruczołek, a w międzyczasie stworzymy swoje kocie termofory na ostatnie zimowe wieczory. Warsztaty odbędą się w niedzielę, 24 lutego, w godzinach 15-17 w Gazeta Cafe przy ul. Brackiej 14. Koszt udziału dziecka 20zł. Organizatorzy zapewniają półtorej godziny kreatywnej zabawy oraz materiały. Wykonane dzieła stają się własnością ich małych twórców.

Warsztaty twórcze

Karmniczek (niedziela, 27 stycznia, godz. 15)

W niedzielę (godz. 15) w Gazeta Cafe spotkanie, na którym dzieci nie tylko dowiedzą się który ptaszek ma żółty brzuszek, a który nosi czerwony szalik, ale także zbudują dla nich stołówkę „Opowiemy o ptaszkach zimujących w naszej okolicy i ich zwyczajach. Sprawdzimy, który śpiewa najpiękniej, a który najgłośniej? I co by było gdyby ptaki, za namową poety, miały własne radio? Dowiemy się też jakie są ich przysmaki” - zapewniają organizatorzy warsztatów w Gazeta Cafe (ul. Bracka 14). Dzieci czeka też praktyczne zadanie - czyli zbudowanie karmnika. Koszt udziału dziecka w warsztatach ? 15zł. Organizatorzy zapewniają półtorej godziny kreatywnej zabawy oraz wszelkie potrzebne materiały.

Warsztaty twórcze

Drzewo Rodzinne w niedzielę (20 stycznia, godz. 11)

Podczas zajęć dzieci spróbują się dowiedzieć kim są przodkowie i potomkowie w rodzinie? Kto to taki stryjek, zięć i wujenka? Czy mama może być też kuzynką albo wnuczką? Kto stanowi korzenie, konary i owoce w naszym drzewie rodzinnym? I wreszcie co to takiego ta genealogia i jak się nam ona może przydać do sporządzenia pięknego prezentu dla Babci i Dziadka z okazji ich święta? Mali sprytni portreciści wyhodują własne, fantastycznie kolorowe drzewko genealogiczne. Koszt udziału dziecka? 15zł. Organizatorzy zapewniają półtorej godziny kreatywnej zabawy oraz wszelkie potrzebne materiały. Wykonane dzieła stają się po zajęciach własnością ich małych twórców.

Nowości w Gazeta Cafe

„25” Marek Kościkiewicz

Płyta wypełniona utworami stworzonymi w trakcie dwudziestu pięciu lat pracy solowej i w ramach grupy De Mono to nie tylko okazja do przypomnienia takich przebojów jak "Kochać inaczej", "Statki na niebie", czy "Szczęśliwego Nowego Jorku", ale także możliwość zapoznania się z ich nowymi, świetnie brzmiącymi wersjami. Marek Kościkiewicz tytułową rocznicę świętuje w otoczeniu równie utalentowanych i uwielbianych przez polską publiczność przyjaciół - piosenki wykonują m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny, Stanisław Soyka, Patrycja Markowska i Rafał Brzozowski.